چطور می توانم هزینه سفارش را پرداخت کنم؟

اعتماد اولین قدم در خرید از فروشگاه رفیق ابزارنماد اعتماد رفیق ابزار

يكي از عوامل مهم در فروشگاه اینترنتی، ايجاد اعتماد و اطمينان در ميان مشتریان مي‌باشد. در ايران مركز توسعه تجارت الكترونيكي مسئوليت ايجاد زير ساخت‌هاي امنيت و اعطاي نماد اعتماد الكترونيكي به فروشگاه‌هاي مجازي را بر عهده دارد. مهمترين عوامل مراجعه و اعتماد خريداران به فروشگاه هاي مجازي :

 • شناسايي مالك فروشگاه و امكان مراجعه در صورت بروز اشكال
 • كامل و صحيح بودن اطلاعات كالا يا خدمات ارائه شده
 • واضح بودن روند برگرداندن كالا و بازپس گيري پول
 • گارانتي محصولات و ارائه خدمات پس از فروش
 • محفوظ ماندن اطلاعات شخصي و مالي خريداران
 • تاييد امنيت سايت توسط يك موسسه و مركز ملي اعتماد

در اين حالت خريدار محترم از محفوظ ماندن اطلاعات خود احساس امنيت بيشتري دارد و اگر از اطلاعات شخصي آنها سوء استفاده شود، مي‌تواند براي شكايت از فروشگاه مجازي متخلف به مراجع قانوني مراجعه نمايد.

انواع روش پرداخت در فروشگاه رفیق ابزار

 • پرداخت از طریق درگاه اینترنتیپرداخت اینترنتی صورتحساب

همگی کاربران رفیق ابزار می‌توانند در هنگام ثبت سفارش، از طریق درگاه اینترنتی بانک‌ ملت در سایت رفیق ابزار و یا از طریق پنل اینترنت بانک شخصی خود، هزینه سفارش خود را به صورت آنلاین پرداخت کنند. پرداخت موفق مبلغ به منزله ثبت قطعی این پرداخت برای سفارش است و نیازی به اطلاع دادن آن نیست و سفارش به صورت خودکار وارد مراحل آماده سازی و ارسال می‏‌شود. لازم به ذکر است که پرداخت اینترنتی باعث ایجاد الویت و تسریع در پردازش سفارش کاربران می‌شود.

کاربران محترم می‌توانند مبلغ سفارش خود را با استفاده از همه کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت کنند. هنگام پرداخت اینترنتی اطلاعات زیر از شما پرسیده می‌شود که پس از وارد کردن آنها و تایید پرداخت، از موفقیت عملیات پرداخت خود مطلع می‌شوید.

 1.  شماره 16 رقمی کارت (این شماره در کارت همه بانک‏‌ها، بر روی کارت درج شده است)
 2. رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم : برای پرداخت اینترنتی لازم است قبلاْ رمز دوم (رمز خرید اینترنتی) کارت بانکی خود را فعال کرده باشید. رمز دوم (رمز خرید اینترنتی)، با رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاه‌‏های خود پرداز وارد می‌کنید، تفاوت دارد. برای فعال کردن رمز خرید اینترنتی، می‏‌توانید به دستگاه خودپرداز بانک صادر کننده کارت خود مراجعه و کارت خود را وارد کنید و بخش عملیات رمز را انتخاب کنید. سپس، در بخش رمز دوم یا رمز اینترنتی، رمز خود را انتخاب کنید.
 3. کد CVV2( این کد یک عدد ۳ یا ۴ رقمی است که پشت یا روی کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بانکی درج می‌شود و به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عنوان یک کد امنیتی در پرداخت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اینترنتی کاربرد دارد)
 4. تاریخ انقضا (تاریخ انقضا هم روی بیشتر کارت‌های بانکی حک شده است. اگر روی کارت شما تاریخ انقضاء وجود ندارد، می‏‌توانید از عدد 12 به جای ماه و از 99 به جای سال انقضای کارت استفاده کنید)

 

 • وایز به حساب از طریق کارت به کارتپرداخت از طریق کارت به کارت

کاربرانی که امکان پرداخت اینترنتی از طریق Gateway رفیق ابزار را ندارند می‌توانند وجه سفارش خود را به شماره کارت‌های قید شده در این قسمت کارت به کارت نمایند. جهت پرداخت به صورت کارت به کارت می‌توان از دستگاه های ATM (عابر بانک) و یا کارت به کارت اینترنتی استفاده کرد. با این حال پرداخت از طریق درگاه پرداخت اینترنتی سایت رفیق ابزار به علت میزان اتوماسیون بالای آن آسان‌تر و سریع‌تر است و رفیق ابزار پیشنهاد می‌کند که از این روش جهت پرداخت استفاده کنید.

شماره حساب: 5149635486 بانک ملت به نام عباس غلامعلی‌زاده ناصری

شماره کارت: 6104 - 3379 - 3345 - 5188 بانک ملت به عباس غلامعلی‌زاده ناصری

خریداران محترم پس از واریز وجه سفارش طی یک تماس با شماره تلفن‌ فروشگاه، مسئولین فروش را از پرداخت وجه مطلع می‌کنند. بدیهی است تا رسیدن تائیدیه پرداخت توسط بانک، سفارش در وضعیت "در انتظار پرداخت" قرار خواهد گرفت و امکان پردازش سفارش وجود نخواهد داشت. پس از تائید پرداخت، سفارش پردازش شده و طی هماهنگی قبلی ارسال خواهد شد.